6 تکنولوژی جدید دوربین مداربسته

6 تکنولوژی جدید دوربین مداربسته

همان طور که مشاهده می کنید فناوری این روزها به سرعت رو به پیشرفت می باشد در همین راستا کاربردهای دوربین مدار بسته نیز از ضبط تصاویر ساده، بالاتر رفته است و هم چنین امکاناتی در آن ها بوجود آمده که با انجام یکسری تنظیمات ساده میتوانید به آن دست پیدا کنید. در این مقاله 6 مورد از جدیدترین ویژگی های دوربین مدار بسته را به طور خلاصه برایتان بازگو می کنیم با ما همراه باشید.

 امروزه شرکت نگهبان با تكيه بر دانش فنی و توانايي پرسنل خود در شهرستان افتخار این را دارد که در زمینه سیستم های حفاظتی از جمله دوربین مداربسته و حفاظت پیرامونی، دزدگیر و... در خدمت همشریان عزیز باشد.

ROI ضبط قسمتی از تصویر با کیفیت بالا:

این قابلیت به شما امکان  ضبط قسمتی از تصاویر با کیفیت بالا و ما بقی تصویر با کیفیت پایین تر را می دهد، از این ویژگی دوربین های مداربسته می توان در زمان کمبود میزان ظرفیت هارد دیسک شما و همچنین توجه بیشتر به منطقه مورد نظر استفاده کرد.

 Ristricted Area ورود و خروج به محدوده:

در این تکنولوژی شما می توانید یک منطقه ای را به عنوان محدوده غیر قابل ورود یا منطقه حساس مشخص کنید و زمانی که افراد یا سوژه ای وارد این محدوده شود، به شما اعلام شده ویا زنگ خطر به صدا در آید.

تکنولوژی  ورود و خروج به محدوده دوربین مدار بسته

 People Counting شمارش افراد:

این تکنولوژی دوربین های مداربسته به شما این امکان را می دهدکه یک ناحیه را مشخص کنید تا دوربین مداربسته افرادی  که وارد و یا خارج می شوند را بشمارد، این ویژگی نه تنها برای انسانها ، بلکه برای وسایل نقلیه نیز به کار می رود. همچین این ویژگی می تواند به شما گزارش آماری نیز ارائه دهد.

Line Crossing عبور از خط تعیین شده:

این فناوری به شما این امکان را می دهد تا بر روی تصویر دریافتی ، خطی مشخص کنید و در زمانی که سوژه نزدیک به این خط شود آژیر خطر به صدا در آید از این تکنولوژی می توان در حفاظت پیرامونی یک کارخانه و یا زندانها و... استفاده کرد.

Face Detection تشخیص چهره:

تکنولوژی تشخیص چهره  ابتدا چهره افراد را اسکن کرده سپس آن را ضبط و ذخیره می نماید..همچنین می توانید جست وجو در سیستم را از طریق چهره انجام دهید.این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا چهره های افرادی را که ورود یا خروج داشته اند در اختیار داشته باشید.

مقاله مرتبط: با کمک هوش مصنوعی؛دوربین مدار بسته احساسات افراد را شناسایی می کند

 

Left Objects اشیاء جامانده و یا گم شده:

یکی از تکنولوژی های دوربین های  مداربسته  نسل جدید، left object می باشد. در این عملکرد اشیائی را که در یک ناحیه از پیش تعریف شده حذف و یا اضافه شوند را تشخیص داده و آلارم می دهد، از این تکنولوژی می توان در ساختمان های اداری ،مسکونی و همچنین فروشگاه ها استفاده کرد.